Inowrocław - 21 marca 2017 roku

21 marca 2017 roku w Gimnazjum nr.1 im. św. Wojciecha w Inowrocławiu odbyło się otwarte zebranie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Wiodącym tematem były zbliżające się w 2019 roku obchody 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

W zebraniu oprócz członków TPPWlkp. uczestniczyli również:

  • dr Tomasz Łaszkiewicz reprezentujący Polskie Towarzystwo Historyczne,
  • Bartłomiej Grabowski reprezentujący Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne,
  • Ewa Dzikowska reprezentująca Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia.

Przybyłych na zebranie gości powitał Rafał Cyms - prezes TPPWlkp.

Głos w dyskusji zabrali między innymi: Edmund Mikołajczak, który przedstawił propozycję wojewody kujawsko-pomorskiego w sprawie organizacji obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiegi i 100-lecia Odzyskania Niepodległości na terenie naszego województwa.

O przyspieszeniu prac inowrocławskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu i na Kujawach apelował dr Tomasz Łaszkiewicz z PTH (jednocześnie członek Komitetu).

Natomiast Bartłomiej Grabowski z Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego poinformował zebranych o przygotowaniach do jubileuszowych obchodów na terenie gminy Kruszwica i szerokiej współpracy z inowrocławskim komitetem.

Ustalono również, że o pracach komitetu należy poinformować prezydenta Inowrocławia, aby wspólnie pracować nad programem obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

Kolejne spotkanie zaplanowano na drugą połowę kwietnia po kolejnym spotkaniu z wojewodą kujawsko-pomorskim.

Inowrocław - 24 września 2015 roku

Kolejne zebranie inowrocławskiego koła "Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego" odbyło się w gmachu "Gimnazjum nr.1 im. św. Wojciecha". Przybyłych gości przywitał prezes koła - Rafał Cyms. Na początku głos zabrał Wojciech Paluszyński, który przedstawił finalizowanie wydania książki, którą napisał, a dotyczącą powstania wielkopolskiego w Inowrocławiu i okolicach. Następnie Tomasz Sibora przedstawił projekt nowego logo zbliżającej się 100-rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. W trakcie dyskusji omówiono też między innymi przygotowania do uczczenia przypadającej w styczniu 2016 roku 97-rocznicy wybuchu powstania w Inowrocławiu.

Zdjęcia Józef Adam Siej

Zdjęcia Józef Adam Siej

Inowrocław - 14 maja 2015 roku

Zebranie inowrocławskiego koła "Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919" w siedzibie "Przystani Kajakowo-Żeglarskiej ZHR" przy ulicy Mątewskiej 384.

Zdjęcia Józef Adam Siej

Bydgoszcz - 7 marca 2015 roku

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Kujawsko-Pomorskiego "Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919".

Zdjęcia Józef Adam Siej

Inowrocław - 29 stycznia 2015 roku

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze "Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919" - koło w Inowrocławiu.

Zdjęcia Józef Adam Siej

Inowrocław - 10 grudnia 2014 roku

Zdjęcia Józef Adam Siej

Inowrocław - 8 pazdziernika 2014 roku

Zdjęcia Józef Adam Siej

Powrót do: Strona główna.